top of page
Dr.VET produkty
Dr.VET Slovensko

Predstavujeme vám nové
výživové produkty na Slovensku 

My, v tíme Dr. Vet, máme spolu viac ako 30 rokov skúseností vo veterinárnej oblasti, v chove vysokokvalitných výstavných psov, posudzovaní na medzinárodných výstavách FCI, profesionálnej starostlivosti a starostlivosti o domáce zvieratá, a tiež viac ako 20 rokov vo výrobe krmiva pre domáce zvieratá. Počas všetkých tých rokov, venovaných našej najväčšej láske zo všetkých - zvieratám, sme mali možnosť testovať najlepšie produkty doplnkov stravy pre domáce zvieratá vyrobené na celom svete. Vždy sme hľadali niečo lepšie, niečo, čo pomôže našim domácim miláčikom stať sa zdravšími a krajšími. Starostlivo sme študovali, ako reagujú na rôzne zložky, a vytvorili sme kombinácie z tých, ktoré ukázali najlepšie výsledky.

Teraz sme sa rozhodli premeniť všetky svoje znalosti, nadšenie a skúsenosti na produkty Dr. Vet. Našim cieľom je ponúknuť majiteľom kompletný sortiment doplnkov stravy pre domácich miláčikov pre ich vzácnych nasledovníkov. Zvlášť dôležitá je pre nás podpora Katedry výživy zvierat Fakulty veterinárneho lekárstva v Belehrade. Všetky naše produkty sú vyvíjané v procese aktívnych konzultácií s profesormi tejto fakulty a spolupráca a odborný dohľad budú pokračovať aj v budúcnosti. To je spolu s naším odhodlaním v tejto záležitosti niečo, čo z nás robí vašu múdrejšiu voľbu.

S veľkým potešením a hrdosťou vám predstavujeme prvú generáciu našich produktov.

O produktoch
KALCIVET
KALCIVET
KALCIVET

KALCIVET

minerálne doplnkové krmivo pre psy a mačky - s aminokyselinami (lyzín, metionín)

Analytické hodnoty: vápnik 18%, fosfor 6%, lyzín 0,4%, metionín 0,4%, sodík 0,2%

Zloženie: pivovarské kvasnice, celulózový prášok, uhličitan vápenatý, fosforečnan vápenatý, oxid kremičitý, stearát horečnatý, oxid horečnatý.

 

Aditíva (na kg):

Nutričné ​​hodnoty:

Vitamíny: A E672 700 000 IU, D3 E671 40 000 IU, E 3a700 (RRR alfa tokoferol) 3 000 mg, C 2 000 mg B3 (niacín) 1 000 mg, B2 600 mg, B5 500 mg, B1 300 mg, B6 200 mg, K3 150 mg, kyselina listová 100 mg, H (biotín) 10 mg, B12 0,8 mg.

Stopové prvky: zinok (monohydrát síranu zinočnatého) E6 2 000 mg, železo (síran železnatý II monohydrát) E1 2 000 mg, mangán (monohydrát síranu manganatého) E5 1 500 mg, chelát meďnatých aminokyselín E4 100 mg, jód (bezvodý jodát vápenatý ) E2 35 mg, selén (seleničitan sodný) E8 5 mg.

Aminokyseliny: metionín 3c301 (DL-metionín) 4000 mg, lyzín 3c323 (L-lyzín monohydrochlorid 4000 mg.

 

Odporúčané denné množstvo pre zvieratá:

1 tableta na 10 kg telesnej hmotnosti

Zvýšené terapeutické potreby - odporúčaná denná dávka

2 tablety na 10 kg telesnej hmotnosti

 

ODPORÚČANIA NA POUŽITIE

Používa sa u šteniat a mačiatok od 3 do 12 mesiacov. Obsahuje všetko, čo potrebujete pre najcitlivejšie obdobie života pre každého psa a mačku (optimálny pomer Ca k P, komplex vitamínov a minerálov, aminokyseliny) na podporu stavby kostí a svalov, pre správne a silné zuby

Kalcivet sa odporúča aj v druhej polovici gravidity, keď plod začína intenzívne rásť a keď sučky a mačky dojčia svoje mláďatá. Kalcivet svojim zložením pomáha budovať kostrový systém plodov a dojčiat, podporuje sučky a mačky v období laktácie a samičkám pomáha rýchlo obnoviť kondíciu po období dojčenia. Odporúča sa pravidelná denná dávka 1 tableta na 10 kilogramov telesnej hmotnosti. U sučiek a mačiek počas laktácie môže byť počet tabliet zvýšený v porovnaní s počtom šteniat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalcivet je výživový doplnok určený pre šteňatá a mačiatka, gravidné a dojčiace suky a starších psov a mačiek.

Vápnik, fosfor a vitamín D sú dôležité pre normálny rast a vývoj kostrového systému psov a mačiek. V praxi sa ukázal optimálny pomer 3: 1 vápnika a fosforu ako vhodný pre rôzne kategórie psov a mačiek. Osobné skúsenosti s výchovou mladých psov a mačiek, ako aj profesionálne odporúčania, boli tiež smerodajné pre vývoj tohto produktu. Priemerné krmivo často spôsobuje nedostatok adekvátneho množstva vyššie uvedených zložiek, a preto má kostrový systém problémy s optimálnym vývojom.

 

Použitie Kalcivetu v prvých 12 mesiacoch rastu a vývoja šteniat a mačiatok zabraňuje ohýbaniu a deformácii kostí. Nadmerné dávky vápnika v denných dávkach psov a mačiek sú veľkým problémom, pretože znižujú reabsorpciu mnohých veľmi dôležitých minerálov (Mg, Zn atď.) a spomaľujú niektoré metabolické procesy v tele.

Okrem vápnika, fosforu a vitamínu D obsahuje Kalcivet aj ďalšie nevyhnutné vitamíny, minerály a aminokyseliny.

Minerály sú organického (chelátového) pôvodu. Toto je najľahšia forma pre organizmus. Týmto spôsobom sa zníži negatívny vplyv vápnika na absorpciu minerálov, a tým dosiahneme viacnásobný účinok. Množstvo zložiek nám ukazuje, že sa jedná o veľmi kvalitný a starostlivo analyzovaný produkt, ktorý neovplyvňuje len kostrový systém, ale aj vývoj celého organizmu.

 

S rastom a vývojom plodu gravidné sučky a mačky denne zvyšujú potrebu minerálov a vitamínov.

Používanie výživového doplnku Kalcivet počas gravidity podporuje sučky a mačky v zdravý rast šteniat a mačiatok po narodení.

Sučky a mačky prostredníctvom mlieka strácajú veľké množstvo minerálov a vitamínov, preto je dôležité do krmiva pridávať doplnky, ktoré prípadné straty vykompenzujú.

Minerálne formy rýchlo tvoria depozit v tele, ako aj rýchle zlepšenie zdravotného stavu sučiek a mačiek po období dojčenia. Vzhľadom na to, že mlieko týchto zvierat je jediným zdrojom živín pre šteniatka a mačiatka, používanie tohto výrobku sa považuje za odôvodnené, pretože podporuje ich vývoj.

Dávky produktu sú odporúčané denné, ale aj zvýšené terapeutické. Kalcivet je výrobok, ktorý sa používa na podporu terapie zlomenín kostí, deformácií kostí a na zlepšenie zdravia súk a mačiek po období dojčenia.

Cieľom pri vývoji tohto produktu bolo uspokojiť potreby vápnika, fosforu a vitamínu D, ako aj podporiť vývoj a zachovanie kostrového systému psov a mačiek. Pridanie ďalších vitamínov a minerálov má vplyv na celé telo a ponúka na trh komplexný produkt.

Skúsenosti, ktoré sme získali ako špičkoví chovatelia, veterinári a odborníci na výživu, ktorí sa špecializujú na výživu zvierat, spolu s radami, ktoré dostávame od profesorov a spolupracovníkov z Katedry výživy Fakulty veterinárskeho lekárstva v Belehrade, zaručujú, že dosiahnete požadované výsledky s našimi produktami.

KALCIVET
MULTIVET
MULTIVET
MULTIVET

MULTIVET

doplnkové krmivo pre psy a mačky - s aminokyselinami a mastnými kyselinami

Analytické hodnoty: hrubý popol 39%, hrubá vláknina 26%, hrubý proteín 10%, vápnik 6%, fosfor 3%, surové oleje a tuky 2%

Zloženie: pivovarské kvasnice, celulózový prášok, uhličitan vápenatý, monohydrát fosforečnanu vápenatého, oxid kremičitý, stearát horečnatý, oxid horečnatý.

Aditíva (na kg):

Nutričné ​​hodnoty: Vitamíny: A E672 1 000 000 IU, D3 E671 40 000 IU, C 5000 mg, E 3a700 (RRR alfa tokoferol) 4000 mg, B3 (niacín) 2500 mg, B5 1000 mg, B2 800 mg, B6 400 mg, B1 300 mg, K3 200 mg, kyselina listová 200 mg, H (biotín) 20 mg, B12 1mg,

Stopové prvky: železo (síran železnatý II monohydrát) E1 3000 mg, zinok (monohydrát síranu zinočnatého) E6 2700 mg, mangán (monohydrát síranu manganatého) E5 2000 mg, chelát meďnatých aminokyselín E4 200 mg, jód (bezvodý jodát vápenatý ) E2 35 mg, selén (seleničitan sodný) E8 5 mg.

Aminokyselina: 3a730 taurín 20 000 mg

Mastné kyseliny: Omega 3 mastné kyseliny DHA (sušené riasy-Schizochytrium limacinum) 2000 mg.

 

Odporúčané denné množstvo krmiva pre zvieratá:

1 tableta do 10 kg telesnej hmotnosti.

Zvýšené terapeutické hodnoty - odporúčaná denná dávka:

2 tablety do 10 kg telesnej hmotnosti.

 

ODPORÚČANIA NA POUŽITIE

 Multivet je určený pre všetky kategórie a vekové kategórie psov a mačiek.

 Na posilnenie imunity a odolnosti voči chorobám a infekciám odporúčame pravidelnú dennú dávku Multivetu 1 tabletu na 10 kilogramov telesnej hmotnosti.

Multivet sa odporúča pre športové, služobné a poľovné psy, najmä v období zvýšenej fyzickej aktivity. Multivet sa tiež osvedčil ako dobrý doplnok stravy psov a mačiek, ktoré boli vystavené stresu, dlhej doprave a zmenám životného prostredia. V týchto situáciách sa apetít psa znižuje, takže sa znižujú zásoby vitamínov a minerálov v tele. V týchto prípadoch sa odporúča terapeutická dávka Multivet 2 tablety na 10 kilogramov telesnej hmotnosti.

 

Psy a mačky sú denne vystavené určitej fyzickej námahe a aktivitám. Potraviny používané na výživu našich domácich miláčikov sú veľmi často nedostatočne vyvážené z hľadiska výživy a môžu im chýbať niektoré vitamíny a minerály, ktoré sú pre organizmus dôležité. Majitelia psov a mačiek by preto mali používať tento výrobok ako zdroj mikro a makro prvkov pre svojich domácich miláčikov. Naše profesionálne, chovateľské a výstavné skúsenosti nás inšpirovali k vývoju tohto produktu tak, aby vyhovoval potrebám domácich zvierat, ktoré sú vystavené fyzickej námahe, ako aj zvierat, ktoré sa pripravujú na výstavy a prezentácie. Úroveň vitamínov a minerálov je optimalizovaná tak, aby uspokojila najnáročnejších psov a mačky.

Minerály sú organického (chelátového) pôvodu, čo je pre organizmus najľahšia forma.

Prítomnosť omega 3 mastných kyselín podporuje pozitívny účinok Multivetu na viac orgánov a metabolické procesy v tele. Vzhľadom na svoju biologickú úlohu sa omega-3 mastné kyseliny používajú v potrave súťažných psov, starších psov a mačiek, zvierat trpiacich chronickými zápalmi (osteoartritída, chronická dysfunkcia obličiek, kožné ochorenia). Omega 3 mastné kyseliny hrajú dôležitú úlohu v normálnom raste a vývoji mladých zvierat, pri znižovaní faktorov spôsobujúcich srdcové choroby a artritídu.

Taurín je esenciálna aminokyselina vo výžive mačiek. Hlavnou úlohou tejto aminokyseliny je podporovať optimálny výkon reprodukčného systému a zraku. Nedostatok dôležitých zložiek v potravinách je veľmi rýchlo viditeľný v prípade zvýšeného zubného kazu, reprodukčných porúch, kardiovaskulárnych porúch a straty zraku. Taurín v Multivete spĺňa každodenné potreby našich zvierat.

Počas poľovníckej sezóny športové a poľovné psy často nedostávajú optimálne dávky vitamínov a minerálov a ich zdravotný stav sa zhoršuje. Dospelí psi môžu počas loveckej sezóny dostávať dvojnásobnú dennú dávku Multivetu, aby sa vyhli prípadným zdravotným problémom.

 

Multivet sa ukázal byť prvotriednym vo výžive psov vystavených stresu, dlhodobej preprave a zmene prostredia. V takýchto situáciách sa chuť do jedla psov často zhoršuje, a tým sa znižujú zásoby a zásoby vitamínov a minerálov v tele. Počet zložiek, ako aj ich zloženie naznačuje, že sa jedná o komplexný a vysokokvalitný výrobok určený na kŕmenie psov a mačiek. V praxi sme si všimli, že používanie tohto produktu vo výžive má pozitívne účinky už počas počiatočného obdobia používania.

Skúsenosti, ktoré sme získali ako špičkoví chovatelia, veterinári a odborníci na výživu, ktorí sa špecializujú na výživu zvierat, a rady, ktoré dostávame od profesorov a spolupracovníkov na Katedre výživy na Fakulte veterinárskeho lekárstva v Belehrade, zaručujú, že dosiahnete požadované výsledky s našimi výrobkami.

MULTIVET
DERMAVET
DERMAVET
DERMAVET

DERMAVET

doplnkové krmivo pre psy a mačky - s omega 3 mastnými kyselinami pre lesklú srsť a vitálnu pokožku

Analytické hodnoty: hrubá vláknina 24%, hrubý proteín 18%, hrubý popol 14%, surové oleje a tuky 2%.

Zloženie: pivovarské kvasnice, celulózový prášok, oxid kremičitý, stearát horečnatý, sušené riasy-schizochytrium limacinum 0,6%.

 

Aditíva (na kg):

Výživové údaje: Vitamíny: B1 300 mg, B3 (niacín) 2000 mg, B5 1000 mg, B2 1000 mg, C 600 mg, B6 400 mg, kyselina listová 400 mg, H (biotín) 50 mg, B12 1mg.

Stopové prvky: zinok (monohydrát síranu zinočnatého) E6 1000 mg, chelát zinočnatý (Zn) 1000 mg, mangán (monohydrát síranu manganatého) E5 1000 mg, meď (pentahydrát síranu meďnatého) E4 400 mg, selén (seleničitan sodný) E8 5 mg .

Mastné kyseliny: omega 3 mastné kyseliny DHA (sušené riasy-schizochytrium limacinum) 6000 mg

 

Odporúčané denné množstvo krmiva pre zvieratá:

1/2 tablety pre mačky.

1 tableta na 10 kg hmotnosti psa.

Zvýšené terapeutické hodnoty - odporúčaná denná dávka:

1 tableta pre mačky.

2 tablety na 10 kg hmotnosti psa.

 

ODPORÚČANIA NA POUŽITIE

Dermavet sa používa na alergické reakcie pokožky, podráždenie v dôsledku prítomnosti parazitov, zápal kože. Odporúča sa dvakrát ročne na výmenu srsti a zvýšené pĺznutie. V týchto situáciách sa podáva terapeutická dávka Dermavetu 2 tablety na 10 kilogramov telesnej hmotnosti počas 3 až 5 týždňov a potom sa pokračuje pravidelnou dennou dávkou 1 tableta na 10 kilogramov telesnej hmotnosti.

Dermavet používajte pri príprave psov a mačiek na výstavnú sezónu, ako aj počas celej sezóny. Na tieto účely odporúčame pravidelnú dennú dávku 1 tabletu na 10 kilogramov telesnej hmotnosti.

Dermavet je vďaka svojmu vyváženému zloženiu možné používať neobmedzene dlho.

 

Zdravie pokožky a kvalita srsti psov a mačiek je veľmi dôležitou súčasťou života našich domácich miláčikov. Mnoho plemien psov má problémy so srsťou a pokožkou, pretože mnohé z týchto zvierat nepochádzajú z tohto podnebia a zložky ich potravy nemusia byť súčasťou ich stravy. Tento problém je potrebné podrobne vyriešiť, pretože faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu srsti a pokožky, je mnoho. Kožné problémy, ktoré sú veľmi časté, sú alergické reakcie, podráždenie spôsobené parazitmi a zápal kože. Problémom srsti domácich zvierat je suchá a krehká srsť, matný kožuch, vypadávanie srsti a strata pigmentácie.

Dermavet je výrobok obsahujúci vitamíny, minerály, polynenasýtené mastné kyseliny a kvasinky.

Každý z týchto prvkov zlepšuje zdravie srsti psov a mačiek.

 

Biotín sa podieľa na syntéze keratínu (základná zložka vlasov, pokožky a nechtov).

 

Esenciálne omega 3 mastné kyseliny pochádzajúce zo sušených morských rias ovplyvňujú stabilizáciu a zníženie zápalových procesov. Okrem toho ovplyvňujú aj kvalitu a lesk srsti.

Pivovarské kvasnice sú zdrojom vitamínov a minerálov, ktoré majú pozitívny vplyv na kvalitu a zdravie pokožky a srsti.

Vitamíny komplexu B majú pozitívny vplyv na lesk srsti, a preto sú zahrnuté v Dermavete.

 

Organický a anorganický zinok má vplyv na zdravie a regeneráciu pokožky a kvalitu srsti. Používaním Dermavetu sú v prvých dňoch u psov a mačiek viditeľné pozitívne účinky. Preventívne používanie tohto výrobku sa odporúča počas výstavnej sezóny, ako aj počas pĺznutia, aby sa znížila jeho intenzita.

Skúsenosti, ktoré sme získali ako špičkoví chovatelia, veterinári a odborníci na výživu, ktorí sa špecializujú na výživu zvierat, ako aj rady, ktoré dostávame od profesorov a spolupracovníkov z Katedry výživy Fakulty veterinárskeho lekárstva v Belehrade, zaručujú, že dosiahnete požadované výsledky. s našimi výrobkami.

DERMAVET
MOBILITYVET
MOBILITYVET
MOBILITYVET

MOBILITYVET

doplnkové krmivo pre psy a mačky - s glukozamínom, chondroitín sulfátom a kyselinou hyalurónovou pre kĺbové štruktúry

 

Analytické hodnoty: hrubý proteín 11 %, hrubá vláknina 20 %, hrubý popol 18 %, surové oleje a tuky 6 %

Zloženie: pivovarské kvasnice, celulózový prášok, oxid kremičitý, stearát horečnatý, glukozamín (35 %), vápenaté morské riasy (do 10 %), chondroitínsulfát (10 %), Metilsulfonimetan (MSM) 5 %, sušené riasy-Schizochytrium limacinum 0 , 5 % (omega 3 mastné kyseliny), kyselina hyalurónová (0,5 %).

Aditíva (na kg):

Nutričné ​​hodnoty: Vitamíny: E 3a700 (RRR alfa tokoferol) 10 000 mg, C 40 000 mg.

 

Stopové prvky: mangán (monohydrát síranu manganatého) E5 4 000 mg, zinok (monohydrát síranu zinočnatého) E6 5 000 mg, meď (pentahydrát síranu meďnatého) E4 1 000 mg.

Odporúčané denné množstvo krmiva pre zvieratá:

Pravidelné denné odporúčané množstvo po dobu 4-6 týždňov:

1 tableta do 10 kg telesnej hmotnosti, pokračujte v podávaní podľa potreby.

Denná odporúčaná dávka pre maximálnu terapiu:

2 tablety do 10 kg telesnej hmotnosti.

 

ODPORÚČANIA NA POUŽITIE

Mobilityvet sa odporúča preventívne u mladších psov a mačiek, najmä v období od 4 do 10 mesiacov veku, kedy je rast najintenzívnejší, aby sa zabránilo deformáciám kostrového systému, slabým kĺbom a mäkkým tkanivám. Na toto obdobie sa odporúča pravidelná denná dávka tabliet Mobilityvet 1 na 10 kilogramov telesnej hmotnosti.

Na zaznamenané a diagnostikované deformity, akútne a chronické zmeny v kĺboch, slabosť šliach a spojivového tkaniva - tu sa odporúča terapeutická dávka 2 tablety na 10 kilogramov telesnej hmotnosti počas 2 až 4 týždňov a potom znížiť na pravidelnú dávku, až kým to nebude potrebné.

Mobilityvet je tiež určený na zmiernenie bolesti spôsobenej zmenami spôsobenými starnutím a zníženie sekrécie synoviálnej tekutiny. Odporúča sa tiež terapeutická dávka 2 tablety na 10 kilogramov telesnej hmotnosti počas 2 až 4 týždňov a potom znížiť na pravidelnú dávku, až kým to nebude potrebné.

 

Mobilityvet je doplnok určený pre všetky kategórie psov a mačiek. Posilňuje väzy, zaisťuje normálny vývoj kostrového systému, regeneráciu a ochranu kĺbov a chrupaviek. Ďalším účelom Mobilityvet je zmierniť bolesť spôsobenú zmenami, ku ktorým dochádza v dôsledku zníženia prietoku synoviálnej tekutiny. Preventívne používanie Mobilityvet sa odporúča u mladších psov a mačiek, aby sa zabránilo deformáciám kostrového systému, slabým kĺbom a mäkkým šľachám.

Veľký počet komponentov v Mobilityvet z neho robí komplexný produkt. Pri jeho vývoji bola zohľadnená podpora veľkého počtu metabolických procesov súvisiacich s pohybovým aparátom psov a mačiek.

Glukozamín - predstavuje aminosacharid, ktorý sa podieľa na tvorbe glykozaminoglykánov (GAG), potrebných na obnovu chrupaviek a kĺbov. Glukosamín zlepšuje flexibilitu kĺbov a umožňuje tesnejšie spojenie medzi kĺbmi. Zníženie mediátorov zápalu je ďalšou dôležitou úlohou glukozamínu. U starších psov tiež spomaľuje degradáciu chrupavky.

Chondroitín - stimuluje zadržiavanie vody a živín v spojivovom tkanive, čo je veľmi dôležité, pretože chrupavka nie je vyživovaná krvným obehom. Zvýšená elasticita chrupavky je jednou z dôležitých úloh chondroitínu a jej použitie sa odporúča u starších psov a mačiek. Stimulácia metabolizmu chondrocytmi a syntéza proteoglykánu a kolagénu (základné zložky novej chrupavky) je ďalšou dôležitou úlohou chondoitínu.

Kyselina hyalurónová - nachádza sa v synoviálnej tekutine a má funkciu mazania kĺbov; ďalej je tiež základnou súčasťou matrice chrupavky. Je to hydrofilná látka (viaže molekuly vody) a vypĺňa medzibunkové priestory a dodáva tkanivu objem a silu.

Vápenaté morské riasy, ktoré tvoria 10% Mobilityvet, sú vynikajúcim zdrojom ľahko vstrebateľných minerálov, najmä síry. Hlavnou úlohou síry je zachovanie pružnosti kĺbov a zníženie bolesti spôsobenej zápalom.

Vitamín E - prírodný antioxidant, ktorý sa používa na neutralizáciu škodlivých radikálov uvoľňovaných zápalovými reakciami. Pozitívny vplyv na rast chondrocytov je veľmi dôležitou úlohou tohto vitamínu. Pri prevencii problémov sa berie do úvahy aj vplyv na zníženie bolesti u psov a mačiek s problematickými kĺbmi.

Vitamín C - základná živina potrebná pre biosyntézu kolagénu (štruktúrny proteín v spojivovom tkanive). Vitamín C s vysokou antioxidačnou schopnosťou ovplyvňuje ochranu chrupaviek a chondrocytov. Nedostatok vitamínu C ovplyvňuje destabilizáciu kolagénu.

 

Minerály Mn, Zn a Cu pôsobia katalyticky na mnohé biochemické reakcie súvisiace s pohybovým systémom. Slúžia tiež ako stavebné kamene pri stavbe spojivových tkanív. Meď, základná zložka lyzyloxidázy, podporuje tvorbu kolagénu a elastínu v chrupavke a kostnom tkanive. Mangán podporuje tvorbu kolagénu.

 

Vďaka prítomnosti omega 3 mastných kyselín a ich zloženiu znižuje Mobilityvet bolesť a zápalové reakcie. V dôsledku synergických účinkov uvedených kyselín dochádza k zníženiu poškodenia kĺbov u psov s artrózou. Zníženie degradácie kolagénu v kĺboch ​​je jedným z najdôležitejších účinkov omega 3 mastných kyselín.

MOBILITYVET
REPROVET MALE
REPROVET MALE
REPROVET MALE

REPROVET male (♂)

doplnkové krmivo pre psy a mačky - s omega 3 mastnými kyselinami na zlepšenie reprodukcie psov a mačiek

 

Analytické hodnoty: hrubá vláknina 24,5%, hrubý popol 16,6%, hrubý proteín 4,40%, surové oleje a tuky 1,40%

 

Zloženie: pivovarské kvasnice, celulózový prášok, oxid kremičitý, stearan horečnatý, L-karnitín 3a910 300 000 mg/kg, sušené riasy-Schizochytrium limacinum (omega 3 mastné kyseliny) 3 000 mg/kg

 

Aditíva (na kg):

Nutričné ​​hodnoty: Vitamíny: A 3a672a 500 000 IU, D3 3a671 40 000 IU, E 3a700 (alfa tokoferil acetát) 6 000 mg, C 800 mg, B2 400 mg, K3 100 mg,, kyselina listová 150 mg, B1 200 mg, B6 150 mg, B12 40 mcg.

 

Stopové prvky: zinok (monohydrát síranu zinočnatého) E6 1 500 mg, mangán (monohydrát síranu manganatého) E5 1,200 mg, železo (síran železnatý II monohydrát) E1 800 mg, zinok (chelát zinku chlóru aminokyselín hydrát) E6 700 mg, železo (železité chelát aminokyselín hydrát) E1 500 mg, meď (meďnatý chelát aminokyselín hydrát) E4 200 mg,, jód (joditan vápenatý, bezvodý) E2 50 mg, selén (selenometionín) 3b813 15mg, selén (seleničitan sodný) E8 10 mg.

 

Pravidelný, odporúčaný denný príjem:

1 tableta do 10 kg telesnej hmotnosti

Posilnená terapia, odporúčaný denný príjem:

2 tablety do 10 kg telesnej hmotnosti.

 

ODPORÚČANIA NA POUŽITIE

 Reprovet male sa odporúča u samcov s diagnostikovanými problémami s kvalitou spermii.

 Odporúča sa tiež pre výstavných a pracovných psov, ktoré majú počas roka vyšší počet párení.

 Reprovet male zvyšuje počet spermií a percento normálnych foriem. Ovplyvňuje ich pohyblivosť tým, že im dodáva viac energie, a preto môže prispieť k zvýšenému percentu oplodnených vajíčok.

Úplný účinok je evidentný po 7 až 8 týždňoch používania výrobku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reprovet male zlepšuje kvalitu produkovanej spermy samcov psov a mačiek zvýšením objemu spermy, počtu spermií a percenta normálnych foriem spermií. Reprovet male znižuje podiel nezrelých a patologických foriem spermií a týmto spôsobom zlepšuje reprodukčné vlastnosti psov a mačiek.

L-karnitín ovplyvňuje pohyblivosť spermií - dodáva im viac energie, väčšiu penetráciu, rýchlejšiu mobilitu a dlhší život v reprodukčnom trakte samice. L-karnitín tak zvyšuje percento oplodnených vajíčkových buniek.

Vitamín E, omega 3 mastné kyseliny chránia spermie v stresových situáciách spôsobených vonkajšími faktormi. Omega 3 mastné kyseliny sú prekurzory fosfolipidov, zlúčeniny, ktorá obohacuje membránu spermií. Vitamín E v Reprovet male znižuje poškodenie buniek spermií spôsobené voľnými radikálmi, čo zlepšuje plodnosť psov a mačiek.

Vitamín C chráni ejakuláciu pred oxidačným poškodením. Zabraňuje tiež aglutinácii (lepenie spermy), čo výrazne zvyšuje plodnosť.

 

Vitamín D ovplyvňuje správny vývoj jadra spermií a tiež zvýšenie libida.

Minerály obsiahnuté v Reprovet male sa zúčastňujú na procese výroby a dozrievania spermy u psov a mačiek.

Zinok sa podieľa na produkcii a dozrievaní spermy s priamym vplyvom na Leydigove bunky. Nedostatok zinku v tele znižuje hladinu testosterónu a nepriamo znižuje počet spermií a plodnosť.

Selén je súčasťou niekoľkých enzýmov, ktoré priamo ovplyvňujú normálnu spermatogenézu. Jednou z najdôležitejších úloh tohto stopového prvku je tvorba a zrenie chvostov spermií.

Podľa najnovších výskumov je jód dôležitým prvkom v reprodukcii, pretože zahrnutím vysokých dávok jódu do výživy psov a mačiek sa zvyšuje objem spermy, ako aj pohyblivosť spermií. Jód tiež priamo vplýva na zlepšenie libida.

Skúsenosti, ktoré sme získali ako špičkoví chovatelia, lekári veterinárnej medicíny a odborníci na výživu zaoberajúci sa výživou zvierat, ako aj rady, ktoré dostávame od profesorov a odborných spolupracovníkov Katedry výživy Fakulty veterinárskeho lekárstva v Belehrade, zaručujú, že dosiahnete požadované výsledky s našimi produktmi.

V spolupráci s Veterinárnym ústavom v Novom Sade vykonáva DR VET štúdiu účinkov Reprovet male na zlepšenie reprodukčnej sily psích samcov. Výsledky, ktoré sme získali len po 7 týždňoch používania prípravkov, sú veľmi povzbudivé a ukazujú pozitívny vplyv prípravkov na kvalitu a hustotu spermy, počet spermií a lepšiu mobilitu.

REPROVET MALE
REPROVET FEMALE
REPROVET FEMALE
REPROVET FEMALE

REPROVET female (♀)

doplnkové krmivo pre psy a mačky - s Marrubium vulgare na zlepšenie reprodukcie súk a mačiek

 

Analytické hodnoty: vláknina %, popol %, dusíkaté látky %, surové oleje a tuky %

 

Zloženie: Zloženie: pivovarské kvasnice, celulózový prášok, uhličitan vápenatý, Marrubium vulgare 300 000 mg/kg, omega 3 mastné kyseliny 2 000 mg/kg,

 

Aditíva (na kg):

Nutričné ​​hodnoty: Vitamíny: A 3a672a 700 000 IU, D3 3a671 40 000 IU, E 3a700 (alfa tokoferil acetát) 6 000 mg, C 400 mg, kyselina listová (B9) 400 mg, B2 300 mg, B6 150 mg, K3 100 mg, B1 100 mg, B12 40 mcg.

 

Stopové prvky: zinok (monohydrát síranu zinočnatého) E6 2,1 500 mg, železo (chelát železnatého monohydrátu aminokyselín) E1 1000 mg, mangán (monohydrát síranu manganatého) E5 700 mg, zinok (chelát zinočnatého hydrátu aminokyselín) E6 700 mg, meď (chelát meďnatých kyselín medi) E4 200 mg,, jód (joditan vápenatý, bezvodý) E2 50 mg, selén (selenometionín) 3b813 15mg, selén (seleničitan sodný) E8 10 mg.

 

Pravidelný, odporúčaný denný príjem: dajte 1 tabletu do 10 kg telesnej hmotnosti denne.

Maximálna denná dávka: 2 tablety do 10 kg telesnej hmotnosti denne

 

ODPORÚČANIA NA POUŽITIE

Reprovet female sa používa kontinuálne až 3 mesiace, po ktorých nasleduje prestávka.

U súk a mačiek s pravidelným cyklom sa začína 1,5 až 2 mesiace pred očakávaným cyklom a používa sa do polovice gravidity, čo sú spolu 3 mesiace.

U súk a mačiek, ktoré majú medzi cyklami dlhšiu prestávku, sa suplementácia začína 5-6 mesiacov po predchádzajúcom cykle.

 Je dôležité podávať Reprovet female v prvom mesiaci gravidity, pretože jej zloženie môže pomôcť získať zdravý a vitálny vrh so silnejším imunitným systémom.

 

Reprovet female stimuluje ovuláciu a dozrievanie vaječných buniek, zabraňuje mnohým komplikáciám pri vyhýbaní sa počatiu, pomáha placente a plodu rásť a vyvíjať sa.

Marrubium vulgare pozitívne ovplyvňuje normálny sexuálny cyklus súk a mačiek, reguluje činnosť pohlavných žliaz a produkciu sexuálnych hormónov. Normalizácia sekrécie pohlavných hormónov stabilizuje činnosť reprodukčných orgánov. Hormonálna nerovnováha je skutočne najčastejšou príčinou neplodnosti.

Vitamín B 9, vitamín B 6 a vitamín B 12 predchádzajú najčastejším komplikáciám u gravidných samíc, akými sú potrat, odlúčenie placenty, predčasný pôrod, nízka pôrodná hmotnosť, abnormality mozgu a miechy. Denné požiadavky na vitamín B 9 počas gravidity sú početné a zvyčajne ich denná výživa nespĺňa. Kyselina listová je zodpovedná za mnoho funkcií tela, za rast embryonálnych a fetálnych buniek. Je dôležité poznamenať, že väčšina škôd spôsobených nedostatkom vitamínu B 9 sa vyskytuje počas prvých týždňov gravidity. Preto sú nevyhnutné doplnky stravy už pred počatím.

Vitamín B 2 pomáha vytvárať potrebnú energiu pre vývoj kostí, svalov a nervového systému plodu. V prípade nedostatku tohto vitamínu môžu byť šteňatá a mačiatka náchylné na anémiu, zlý rast, poruchy trávenia a slabší imunitný systém.

Vitamín E zlepšuje funkciu pohlavných orgánov, normalizuje sekréciu estrogénu a progesterónu, prispieva k dozrievaniu vaječných buniek. Vitamín E je jedným z najsilnejších antioxidantov; ničí škodlivé voľné radikály, ktoré môžu ničiť genetický materiál. Je dokázané, že vitamín E môže prispieť k dosiahnutiu väčšej hrúbky endometria (vnútornej vrstvy maternice), čo zvyšuje šance na počatie.

 

Vitamín A podporuje vývoj kostí a zubov šteniat a mačiatok, ako aj imunitný systém. In vitro vplyv vitamínu A väčšinou súvisí s posilňovaním sliznice reprodukčného traktu, čím sa zvyšuje odolnosť voči infekciám a negatívnemu účinku mikroorganizmov.

 

Vitamín D je známy ako základná zložka nevyhnutná pre dobrú absorpciu vápnika a je obzvlášť dôležitý pre vývoj zubov a kostí plodu.

 

Vitamín C podporuje vstrebávanie železa a buduje zdravý imunitný systém u matiek a plodov.

 

Zinok je dôležitý pre rast plodu, pretože pomáha pri delení buniek (primárny proces rastu tkanív a orgánov plodu).

 

Železo je nevyhnutné pre vývoj a podporu červených krviniek, čo vedie k zvýšeniu objemu krvi u súk a mačiek. Je ťažké absorbovať dostatočné množstvo železa v potravinách, aby splnilo všetky požiadavky. Pri nedostatku dostatočného množstva železa si plod vezme materské zásoby železa, čo často spôsobuje anémiu a vyčerpanie matky. Podávanie doplnkov železa tento stav uľahčí.

 

Omega 3 mastné kyseliny sú nevyhnutné pre vnútromaternicový vývoj mozgu a nervového systému. U plne zrelých sučiek tieto kyseliny zabraňujú vzniku zápalových procesov na slizniciach, čo má pozitívny vplyv na syntézu hormónov.

REPROVET FEMALE
CORVET
CORVET
CORVET

CORVET

dietetické doplnkové krmivo pre psy a mačky - na výživovú podporu srdcových funkcií v prípade chronickej srdcovej nedostatočnosti - s L-karnitínom, koenzýmom Q a omega 3 mastnými kyselinami.

Analytické hodnoty: hrubá vláknina 9,24 %, hrubý proteín 19,62 %, hrubý popol 10,82 %, hrubý tuk 2,67 %, omega 3 mastné kyseliny 1,2 %, sodík 0,02 %, horčík 0,32 %, draslík 0,0187 %, koenzým Q10 10 000 mg/kg.

Zloženie: pivovarské kvasnice, prášková celulóza, oxid horečnatý

Aditíva (na kg):

Nutričné ​​hodnoty:

Vitamín E/all-rac-alfa-tokoferylacetát 3a700 5 000 mg, inaktivované selenizované kvasinky 3b813 5 mg, L-karnitín 3a910 350 000 mg, taurín 3a370 100 000 mg.

ODPORÚČANIA NA POUŽITIE 

Denná dávka závisí od diagnostikovaného stavu a nálezov klinického vyšetrenia daného psa alebo mačky. Začnite s 1 tabletou na 10 kg telesnej hmotnosti denne. Upravte denné dávkovanie po konzultácii s veterinárnym lekárom. Spočiatku sa používa až 6 mesiacov. Pred použitím alebo pred predĺžením doby použitia sa odporúča vyžiadať si stanovisko veterinárneho lekára.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Corvet je určený pre všetky kategórie psov a mačiek s poruchami kardiovaskulárneho systému. Prispieva k normálnej funkcii srdcového svalu a k udržaniu energetického metabolizmu.

Corvet ako prípravok, ktorý kombinuje zložky podieľajúce sa na procesoch tvorby energie a antioxidantov, predstavuje vynikajúcu podporu pre psy a mačky s kardiovaskulárnymi ochoreniami.

L-karnitín zlepšuje tonus srdcového svalu a funkciu srdca, stimuluje jeho zásobovanie energiou a zlepšuje prácu kardiovaskulárneho systému.

Koenzým Q10 je nevyhnutný pre fungovanie mnohých biologických procesov v tele. Hrá veľmi dôležitú úlohu v procesoch výroby energie v bunkách. Samotné telo syntetizuje koenzým Q10, ale syntéza časom klesá, čo sa najskôr prejaví na orgánoch, ktoré na svoju prácu vyžadujú veľa energie (predovšetkým srdce). Suplementácia koenzýmom Q10 zaisťuje normálne fungovanie srdcového svalu.

L-karnitín a koenzým Q10 pôsobia synergicky a tým sa dosahuje ich lepšie využitie.

Taurín má silný účinok na srdce a cievy. Vedie k zníženému zahusteniu a kôrnateniu cievnych stien. Pomáha pacientom s ischemickou chorobou srdca a kardiomyopatiou.

Vitamín E a selén ako silné antioxidanty sú spojené so zníženým rizikom kardiovaskulárnych chorôb, pretože znižujú účinky oxidačného stresu.

Omega 3 mastné kyseliny zabraňujú vzniku a rozvoju aterosklerózy (zúženie ciev v dôsledku zahustenia a hromadenia tuku na stenách ciev). Umožňuje tiež zabrániť tvorbe krvných zrazenín, ktoré môžu upchať cievy a viesť k infarktu.

Horčík je veľmi dôležitý neurotransmiter, ktorý udržiava normálne svalové kontrakcie vrátane srdcového svalu. Prispieva k normalizácii srdcového rytmu.

CORVET
STRESSVET
STRESSVET
STRESSVET

STRESSVET

doplnkové krmivo pre psy a mačky - s Valerianou, L-tryptofanom a Melissou - na výživovú podporu psov a mačiek, ktoré potrebujú kontrolu stresu z prostredia.

Analytické hodnoty: hrubá vláknina 27,96%, hrubý popol 4,15%, hrubý proteín 4,9%, hrubý tuk 0,35%, horčík 1,1%.

 

Zloženie: Valierana officinalis 100 000 mg, Leonurus cardiac 43 000 mg, Melissa officinalis 21 500 mg, Ocimum basilicum 14 500 mg, Thymus vulgaris 7,150 mg, oxid horečnatý 1 500 mg, pivovarské kvasnice, prášková celulóza.

Aditíva (na kg):

Nutričné hodnoty: vitamín B12/kyanokobalamín 1,5 mg.

 

Aminokyseliny: L-tryptofán 3c440 43 000 mg

 

ODPORÚČANIA NA POUŽITIE: v prípade stresu (návšteva veterinára, cestovanie, počasie, slávnosti/ohňostroj ...) podávajte psom a mačkám 1 tabletu do 10 kg telesnej hmotnosti denne. Dávku je možné zvýšiť na 2 tablety až do 10 kg telesnej hmotnosti denne, najmä v deň očakávaného stresu.

 

 

Stressvet je výživový doplnok pre psy a mačky, ktorý zabraňuje nervozite a podporuje upokojenie prirodzeným spôsobom, bez toho, aby boli zvieratá ospalé. Nemá žiadne nežiaduce účinky, nie je návykový a je bezpečné ho používať dlhodobo. Použitie Stressvetu pomôže vášmu miláčikovi zostať pokojný v stresových situáciách.

 

Výrobok obsahuje aminokyselinu tryptofán a starostlivo vybrané rastliny, ktoré majú pozitívne účinky na centrálny nervový systém.

Tryptofán je aminokyselina, z ktorej sa v tele syntetizuje serotonín (neurotransmiter - prenos informácií medzi nervovými bunkami). Serotonín má veľmi dôležitú úlohu pri znižovaní stresu a zmierňovaní agresívneho správania našich domácich zvierat.

Rastliny, ktoré sú obsiahnuté v Stressvete (Valeriana officinalis, Leonurus cardiac, Melissa officinalis, Ocimum basilicum, Thymus vulgaris) pôsobia na organizmus relaxačne.

 

Prípravok sa používa na odstránenie následkov každodenného stresu a podráždenosti.

Vy poznáte svojho miláčika najlepšie a poznáte situácie, ktoré ho stresujú. To im môže zabrániť v tom, aby si cez deň užívali bežné činnosti. Stressvet je spôsob, ako im pomôcť relaxovať a zabaviť sa.

STRESSVET
Prof. Dr. Verica Mrvič
Prof. Dr. Vera Savič
Odporúčania

ODPORÚČANIA

Výrobky spoločnosti Dr. Vet Group sú výsledkom dlhoročnej profesionálnej, experimentálnej, chovateľskej a výstavnej práce a na základe toho sa vyznačujú niektorými špecifikami.

Návrhy, ktoré sme dali tomuto ambicióznemu tímu, sa ukázali ako dobré, pretože svojimi vedomosťami a postrehmi získanými počas dlhoročnej praxe vyrobili vynikajúce výrobky. Značná časť vývoja produktu bola vykonaná v spolupráci s Fakultou veterinárskeho lekárstva, Katedrou výživy a botaniky a našimi kolegami profesormi. Tiež dostali odborné poradenstvo a pre niektoré výrobky boli vykonané potrebné laboratórne analýzy vo Vedeckom veterinárnom ústave „Novi Sad“. Okrem toho majú neustály kontakt a spoluprácu s veterinárnymi lekármi z klinickej praxe, vďaka čomu získavajú spätnú väzbu od veterinárnych kliník, čo je veľmi dôležitý segment ďalšieho vývoja produktov.

Výber zložiek vo výrobkoch dokazuje, že je podporovaný veľký počet metabolických procesov v tele. Úroveň zložiek obsiahnutých vo výrobkoch je na základe najnovších výskumov odporúčaním popredných výskumných centier, čo je predpokladom ich použitia, aby bolo možné veľmi rýchlo dosiahnuť požadované výsledky.

Samotný vývoj prebiehal v pravidelných krokoch: analýza zloženia a štandardizácia hodnôt zložiek, experimentálna výroba, kontrola a analýza produktov, aplikácia produktov na psy a mačky vo vlastnom chove, ako aj v chovoch majiteľov vybraných plemien psov a mačky. Totiž, samotné vzorky boli monitorované na veľkom počte psov a mačiek rôznych plemien, pohlaví a vekových kategórií, dĺžky a kvality srsti, u psov a mačiek s patologickými zmenami na koži, srsti, ako aj s deformáciami kostí. V závislosti od zdravotného stavu zvierat prišli majitelia v rôznych časoch so svojimi postrehmi a pozitívnymi komentármi.

Stresové situácie, zmeny životného prostredia a tvrdá práca sú len niektoré z vonkajších faktorov, ktoré naznačujú, že používanie takýchto výrobkov je nevyhnutné. Pooperačné traumy, ako aj obdobie na zotavenie sú situácie, v ktorých takéto produkty môžu urýchliť a zlepšiť zotavenie.

 

Vysoká odbornosť a zodpovednosť voči psom a mačkám viedli k tomu, že sa takéto výrobky nachádzali na pultoch. Z aspektu profesie možno slobodne povedať, že bola spracovaná veľmi široká téma, ale aj to, že bola riešená vysoko profesionálne. V budúcnosti budeme určite pracovať na vývoji nových produktov, a preto treba podporovať nadšenie a vôľu tohto tímu.

bottom of page