top of page

Physiopet fitness

sponsored team by Flexiness - Gangwerk

Kedysi bol život psa oveľa jednoduchší: pes oddychoval celý deň, vystrašil veveričku na dvore a večer dostal niečo na večeru. Pes sa dožíval v priemere len do 10 rokov.

V týchto dňoch rekordný počet ľudí pravidelne navštevuje fitness centrá a na dlhé prechádzky so svojím miláčikom nemá čas. Tak prečo nedopriať pravidelné cvičenie aj pre psa? 

Rovnako ako ľudia, tak aj váš pes môže využívať súkromné tréningy na mieru s osobným trénerom alebo individuálne všeobecné silové a kondičné tréningy. Cvičenia, ktoré sa praktizujú počas individuálnych tréningov sú navrhnuté tak, aby zvyšovali kondíciu, zlepšovali rovnováhu a reflexy, vytvárali dôveru a zvyšovali svalový tonus a vytrvalosť. Silové a kondičné tréningy sú zábavnou cestou k budovaniu silného vzťahu k pohybu a súčasne buduje dobrú psychickú a fyzickú kondíciu. 

Športové aktivity so psami majú v dnešnej dobe veľkú popularitu, je rozšírený a veľmi všestranný. Bohužiaľ, je často vykonávaný neznalosťou alebo falošnými ambíciami majiteľa na úkor zdravia psa. Neskoré účinky sú dôsledkom toho.

Našou snahou je zdieľať naše vedomosti a skúsenosti v oblasti pohybového aparátu v prospech našich psov.

Fitness pre psov má pozitívny vplyv na fyzickú a psychickú kondíciu psov, zrýchluje metabolizmus, zvyšuje odolnosť organizmu, podporujú zdatnosť srdcovo-cievneho systému, zlepšujú funkčnú zdatnosť dýchacieho systému, zmierňujú potenciálne negatívne účinky stresu a v neposlednom rade znižujú podiel tuku v tele pri aktívnom udržovaní svalovej hmoty. 

Hodiny fitness sú určené zdravým psom pre zachovanie dobrej fyzickej a psychickej kondície, tiež pre športové, výstavné psy a v neposlednom rade pre obézne psy. 

Fitness pre psov je zaujímavou a unikátnou službou, ktorú poskytujeme štvornohým miláčikom bez ohľadu na ich vek a veľkosť.

Vedeli ste, že...

...výskum ukázal, že aj aktívny pes môže ťažiť z pravidelného fitness cvičenia?

Physiopet fitness je perfektným miestom pre psov, ktoré by inak neboli schopné byť tak aktívne, ako by sme my, majitelia chceli.

Benefity

 

Aktívne psy môžu spáliť viac kalórií, ako keby trávili celý svoj deň spaním a leňošením. To môže vášmu domácemu miláčikovi spôsobiť cukrovku, artritídu a iné zdravotné problémy.

 

Pravidelným cvičením môže váš pes využívať kĺby, ktoré by inak "zhrdzaveli". Pravidelný pohyb vo fitness centre pre psov domácemu miláčikovi prospeje i duševne.

 

Choré zvieratá z dôvodu lenivosti sa môžu stať dlhodobými zlodejmi vašich peňazí. Ako majiteľ sa budete samozrejme starať o svojho maznáčika, ale prečo nevyužiť tie financie na rozmaznávanie svojho maznáčika?

 

Aktívny pes môže tiež profitovať z mentálnych výhod! Pravidelné cvičenie môže tiež pomôcť znížiť riziko vzniku Alzheimerovej choroby v neskorších rokoch.

Physiopet fitness je oficiálnym členom sponzorského teamu Flexiness - Gangwerk, ktorý sponzoruje len 4 ženy a ich podnikanie po celom svete a do ktorého patríme aj my :-) Všetky pomôcky sú vyrobené vo Švajčiarsku a sú najvyššej kvality. 

Čo fitness tréning obsahuje?

Majiteľ štvornohého miláčika si môže vybrať z dvoch typov tréningov na bežiacom páse a troch typov fitness tréningu:

 1. Fitness tréning na bežiacom páse (30 min.)

 2. Fitness tréning na bežiacom páse (1 hod.)

 1. ZÁKLADNÝ fitness tréning na bežiacom páse (30 min.) + balančné základné cvičenia na fitloptách určených pre psov (30 min.)

 2. Vopred navrhnutý VŠEOBECNÝ kondičný, silový alebo kombinovaný tréning (1 hod.)

 3. POKROČILÝ fitness tréning na mieru (podľa individuálneho plánu, 1 hod.) 

TRÉNINGY NA BEŽIACOM PÁSE

Bežiaci pás pôsobí ako simulátor pre dynamické aeróbne cvičenie. 

Tréningy sú stanovené vždy individuálne - dĺžka tréningu, počet cvičení, rýchlosť a rýchlostný limit, vzdialenosť, sklon trate - závisí vždy od celkovej úrovni fyzickej kondície psa a cieľov. 

Všeobecný účel tréningu na bežiacom páse je:

 • udržiavanie fyzickej kondície

 • rozvoj a stabilizácia pohybu výstavných psov

 • korekcia pohybu (príliš pomalý pohyb, nevyvážené a skrátené kroky, slabé zadné končatiny)

 • tréning športových a pracovných psov na udržiavanie výkonnosti

 • tréning ako odstránenie emocionálneho stresu, korekcia hyperaktivity a problémového správania

K dispozícií sú 3 základné 30 minútové intervalové tréningy, ktoré sa vyrovnajú 2 hodinám strávených na prechádzke v prírode (intervalové tréningy rýchlejšie budujú svalovú hmotu a spaľujú tuk).

Výber správneho intervalového tréningu záleží od celkovej fyzickej kondície psa. 

Minimálna dĺžka tréningu je 30 minút, maximálna dĺžka je 1 hod.

ZÁKLADNÝ FITNESS TRÉNING 

Bežiaci pás pôsobí ako simulátor pre dynamické aeróbne cvičenie a naopak cvičenie na fitloptách (Flexiness) udržuje fyzickú kondíciu, už vytvorenú svalovú hmotu a stabilitu psa.

Tréningy sú stanovené vždy individuálne - dĺžka tréningu, počet cvičení, rýchlosť a rýchlostný limit, vzdialenosť, sklon trate - závisí vždy od celkovej úrovni fyzickej kondície psa a cieľov. 

Cieľom balančných cvičení počas základného tréningu je udržanie fyzickej kondície psíka na základnej úrovni.  Na zvýšenie fyzickej kondície je potrebný pokročilý fitness tréning na mieru podľa individuáleho plánu.

Všeobecný účel tréningu  je:

 • všeobecný fyzický vývoj a stability pomocou balančných cvičení na fitloptách určených pre psov

 • udržiavanie fyzickej kondície a svalovej hmoty

 • rozvoj a stabilizácia pohybu výstavných psov

 • korekcia pohybu (príliš pomalý pohyb, nevyvážené a skrátené kroky, slabé zadné končatiny) pomocou bežiaceho pásu

 • tréning športových a pracovných psov na udržiavanie svalovej hmoty a výkonnosti

 • tréning ako odstránenie emocionálneho stresu, korekcia hyperaktivity a problémového správania

K dispozícií sú 3 základné 30 minútové intervalové tréningy, ktoré sa vyrovnajú 2 hodinám strávených na prechádzke v prírode (intervalové tréningy rýchlejšie budujú svalovú hmotu a spaľujú tuk).

Po 30 minútovom intervalovom tréningu na bežiacom páse nasleduje ďalších 30 minút cvičenia na fitloptách. Počet a celková úroveň cvičenia závisí vždy od celkovej úrovni fyzickej kondície psa.

Výber správneho intervalového tréningu záleží od celkovej fyzickej kondície psa. 

Dĺžka tréningu je 1 hod.​

VŠEOBECNÝ KONDIČNÝ, SILOVÝ ALEBO KOMBINOVANÝ TRÉNING

Všeobecný tréning pozostáva z troch vopred pripravených plánov:

 • kondičný tréning - plán pripravený na rozvoj a udržanie fyzickej kondície psa, zrýchlenie metabolizmusu, zníženie podielu tuku v tele, zlepšenie funkčnej zdatnosti dýchacieho a srdcovo-cievneho systému

 • silový tréning - plán pripravený na rozvoj a udržanie svalovej hmoty, zlepšenie držanie tela, zmenšuje ťažkosti s chrbticou a kĺbmi, zvýšenie sily a odolnosti kostí

 • kombinovaný tréning - plán pripravený na rozvoj a udržanie celkovej fyzickej kondície a svalovej hmoty psa

 

Všeobecné tréningové plány sú určené najmä pre menej aktívnych psov bez záťaže ako spestrenie každodenného života a zlepšenie fyzickej kondície bez vopred určených cieľov.

Dĺžka tréningu je 1 hod.

POKROČILÝ FITNESS TRÉNING NA MIERU (PODĽA INDIVIDUÁLNEHO PLÁNU)

Pred tréningom pripravenom na mieru je nevyhnutná doporučená preventívna prehliadka pohybového aparátu..

Individuálny fitness plán je zostavený na mieru po 1. všeobecnom tréningu a prehliadky podľa závislosti od celkovej fyzickej kondície psa a cieľov. 

Pozostáva z tréningu na bežiacom páse formou intervalového tréningu, tréningu na fitloptách (Flexiness) a ich kombinácie. 

Účel tréningu na mieru je:

 • zvýšenie fyzickej kondície podľa požiadaviek a cieľov majiteľa

 • rozvoj koordinácie, rovnováhy a osvalenia podľa individuálnych potrieb 

 • zlepšenie športových výkonov a zameranie sa na problémové časti psa

 • náhrada pohybu u málo aktívnych psov

 • udržanie svalovej hmoty aktívnych psov v staršom veku podľa individuálnych potrieb

 • prevencia poškodenia z preťaženia u aktívnych a pracovných psov

Tréningy na mieru podľa individuálneho plánu sú určené najmä aktívnym a pracovným psom, chovným a výstavným psom a tiež aj psom s nutným individuálnym prístupom a potrebami.

Individuálny plán na mieru zahrňuje potrebný počet a frekvenciu, ich dĺžku a obsah plánovaných tréningov. Každý pes má vypracovaný plán po 1. všeobecnom tréningu, prehliadky a vyplnení dotazníka o aktivite psa. 

Dĺžka tréningu je 1 hod. 

Pravidlá pre fitness tréningy

 

 • Pes trénuje bez prítomnosti majiteľa

 • Minimálny vek psa je stanovený na 1 rok (pripravujeme baby/puppy fitness tréningy! Viac info čoskoro)

 • Pes musí byť úplne vyvenčený pred tréningom (v prípade "nehody" sa platí pokuta)

 • Pes musí mať ostrihané pazúre 

 • Pes musí byť čistý, bez parazitov a očkovaný

 • Pes nesmie jesť min. 5 hodín pred tréningom

 • Gravidné, laktujúce a háravé sučky sa tréningov nesmú zúčastniť

bottom of page