top of page
ovoce a zelenina

Výživové poradenstvo

Výživové poradenstvo sme začali realizovať na vlastnej koži po dlhoročných skúsenostiach so psami a ich každodennými problémami - či už nedostačujúca kondícia srsti, rôzne alergie, alebo snaha o dosiahnutie najzdravšej alternatívy v stravovaní psov konečne s úspešnými výsledkami.

Po úspešnom absolvovaní štúdia kynológie sa Jessica vyzná vo výžive zvierat aj z teoretického uhľa a vie zostavovať kŕmne dávky, stravovacie plány a jedálničky pre rôzne skupiny psov nielen z praxe a skúseností.

Po spomínaných dlhoročných skúsenostiach sme sa rozhodli ponúkať výživové poradenstvo majiteľom štvornohých miláčikov, ktorým záleží na zdraví ich miláčikov.

Čo všetko Vás naučí výživový poradca?

Po vstupnej kompletnej diagnostike, kedy si mnoho majiteľov uvedomí, že so svojím psíkom treba naozaj niečo začať robiť, nasleduje analýza doterajšieho životného štýlu. A to nielen stravovacieho štýlu. 

S poradcom sa porozprávate o pohybových aktivitách, spánkovom režime a zvykoch psíka. Rozobrať môžete aj to, čo vás možno trápi ohľadom Vášho psíka alebo čo Vás doteraz brzdilo na ceste k prechodu na zdravší životný štýl Vášho psa..

Výživový poradca je aj psychológ a partner na ceste ku zdraviu psíka

 

Veľa klientov príde do poradne bez väčších očakávaní a  z prvej konzultácie odídu s novými vedomosťami, podrobnými inštrukciami a hlavne so silnou motiváciou. Presne to je tá najdôležitejšia úloha výživového poradcu. Druhá najdôležitejšia úloha výživového poradcu pre psov je vysvetliť majiteľom to, že psíka zmena životného štýlu musí baviť a nemôže byť veľmi drastická. 

Príďte sa na konzultáciu vyrozprávať

 

Poradca je záchranná barlička keď klient vybočí zo správnych koľají v starostlivosti o psa. Prečo v starostlivosti? Pretože zlým stravovaním majiteľ svojho psa zabíja. Stáva sa to úplne bežne a (bohužiaľ) zlé stravovacie návyky sú veľkou problematikou dnešnej doby. Kým si klient vie stravovanie a životný rytmus regulovať sám, jeho psík je plne odkázaný na majiteľovu pomoc a iné zdroje potravy, ktoré sa v domácnosti nachádzajú (či už smetný kôš, alebo ponechané keksy na konferenčnom stolíku). 

 

Príčiny obezity u psov spočívajú mnohokrát aj v psychike. Výživoví poradcovia sú majiteľovi k dispozícii, aby sa im vyrozprával, ak si myslí, že psík má nejaké psychické problémy. 

Poradca tu nie je od toho, aby vám vynadal. Je to tím vyškolených profesionálov s veľmi ľudským prístupom ku každému klientovi. Mnoho klientov sa s výživovými poradcami skamaráti a na konzultácie sa doslova tešia. Napríklad si vymieňajú recepty psích keksíkov :-)

Prečo sa rozhodnúť zmeniť stravovacie návyky svojho psa?

 

Vďaka množstvu výrobcov krmív pre psov a internetu sa majiteľom ponúka nespočetné množstvo možno​stí stravovania psíka - či už suché, mokré krmivo, ekonomické, prémiové, superprémiové, tzv. BARF alebo "tá naša zlatá domáca strava" -  no v kombinácií s uponáhľaným životným štýlom majiteľov vedú k akémusi pohodliu a nezáujmu zdravého stravovania psov.

V poslednej dobe však narastá počet trpiacich psov na metabolické syndrómy, ochoreniami a alergiami. Čoraz viac mladých psov trpí rôznymi problémami, od tzv. "zanedbateľných", ako je lámanie pazúrov, vypadávanie srsti, matnosť srsti, cez tie závažnejšie ako obezita, cukrovka u psov až po rôzne nádorové ochorenia. No len málo majiteľov vie, že väčšina problémov zodpovedá nevhodne zvolená strava a nezdravý životný štýl. 

Chcete alebo dokonca potrebuje Váš psík zmenu? Skvelé, to je prvý krok k zlepšeniu zdravia psíka. Nepôjde to však zo dňa na deň. Jednotlivé kroky je vhodné robiť postupne s prihliadnutím na psíkove aj Vaše možnosti. Ani vášmu psíkovi nemusí urobiť dobre radikálna zmena. Postupne však budete mať iný pohľad na Vášho psa a jeho potreby. Zdravie Vášho psa sa Vám za to časom odvďačí.

Prečo sa rozhodnúť pre rady odborníka v oblasti výživy?

 • Kladieme dôraz na dlhodobé výsledky. Našim cieľom je poskytnúť Vám informácie, vďaka ktorým pochopíte individuálne potreby výživy Vášho psa. Zjednošene povedané "naučíme jesť Vášho psa".

 • Počas celého programu Vám bude k dispozícii naša výživová poradkyňa, ktorá pre Vášho psa vytvorí stravovací plán na mieru - podľa veku, hmotnosti, pohlavia, fyzickej aktivity a podobne. Vysvetlí Vám zásady správneho stravovania psov, získate realistické odporúčania, pomôže pri výbere tých správnych krmív a zodpovie Vaše otázky.

 • Naučíte sa ako uspokojiť nutričné potreby psa aj pri rôznych potravinových alergiách (kuracie mäso, lepok, laktóza, sója,...) alebo iných zdravotných ťažkostiach.

 • Dozviete sa ako strava ovplyvňuje organizmus Vášho psa a ako správnym stravovaním predísť ochoreniam a podporiť tak zdravý životný štýl psa.

 • A to všetko v súlade s Vašim cieľom, finančnými a časovými možnosťami.

Ponúkame:

 •  individuálne výživové poradenstvo pre majiteľov psíkov

 • vytvorenie stravovacích plánov a jedálníčkov podľa individuálnych požiadaviek 

 • analýza doterajšieho životného štýlu psíka a následný návrh k prechodu na zdravý životný štýl

Akým psom je výživové poradenstvo určené: 

 • Psy obézne, podvýživené, vo vysokej záťaži, v intenzívnom výcviku (napr. poľovné psy), výstavné psy

 • Psy s diabetes mellitus a inými ochoreniami a tráviacimi ťažkosťami

 • Psy trpiaci problémami srsti, alergiami, 

 • Gravidné, laktujúce, sterilizované/kastrované psy, seniori. šterniatka, psy s mimoriadne nízkou aktivitou 

bottom of page