top of page
pes, vlnitost, packa

O nás

Moja vízia vytvoriť rehabilitačné centrum a fitness pre psov prišla v roku 2016, keď sme ako chovatelia stratili našu sučku Shelby, ktorá po úraze a následnej rakovine kostí podľahla v auguste 2016. 

PHYSIOPET som založila v roku 2017, najprv sme sa stali výhradným distribútorom bežiacich pásov dogPACER. Neskôr ten rok som absolvovala prvý kurz a stala sa certifikovaným terapeutom Dornovej metódy pre zvieratá.

Následne som moje vzdelania rozšírila, získala certifikáty a stala som sa certifikovaným fitness trénerom psov, získala certifikát v pooperačnej rehabilitácii a fyzioterapii a rozhodla sa môj sen zrealizovať.

Takto vzniklo prvé rehabilitačné centrum a fitness pre psov v regióne - v okrese Dunajskej Stredy, v nedalekej obci Michal na Ostrove. 

V júli 2021 sme sa definitívne odsťahovali z Michalu na Ostrove, s veterinárnou ambulanciou už nespolupracujeme

Presťahovali sme sa do Dunajského Klátova a naše centrum je už znova otvorené.

Ponúkame fyzioterapiu, rehabilitáciu, Dornovu metódu (tohto času nevykonávame!) a fitness pre psov:

FYZIOTERAPIA

Fyzioterapia sa zaoberá ošetrením pohybového aparátu. Masáže, manuálna mobilizácia, a cvičenia pomáhajú zmierňovať bolesť a zlepšuje pohyblivosť pri ortopedických problémoch, neurologických poruchách a po operáciách.

REHABILITÁCA

Cieľom rehabilitácie je maximálna možná obnova, zachovanie, resp. zlepšenie telesných funkcií a schopností zameraných na urýchlenie a navrátenie pacienta do čo najlepšej fyzickej kondície po operáciách. Zmierňuje následky zranení a zlepšuje pohyblivosť pacienta. Vykonávame fasciálne uvoľnenie, stretching, terapie na tzv. Balance Balls (fit lopty) spojené s tréningom na bežiacom páse. 

DORNOVA METÓDA pre psy (tohto času nevykonávame!)

Dornova metóda je jemná manuálna technika, ktorá ošetruje pohybový aparát a reguluje zlé postavenie kostí a kĺbov v tele psa. Pohybom sa zapojí do činnosti aj svalový aparát (svaly za správeneho pohybu nevytvárajú ochranu, ale naopak aktívne spolupracujú). Jemným tlakom prstov a rúk sa vracia kĺb na správne miesto, čo pacientovi prináša veľkú úľavu. Hmat a cit terapeuta dokážu odhaliť problémy v ich počiatku, keď sa ešte neprejavujú zmenou pohybových vzorcov. Ich včasným odstránením možno predchádzať rozvoju chorôb oporného aparátu a tak sa Dornova metóda používa aj ako prevencia. 

 

FITNESS

Fitness pre psov má pozitívny vplyv na fyzickú a psychickú kondíciu psov, zrýchluje metabolizmus, zvyšuje odolnosť organizmu, podporuje zdatnosť srdcovo-cievneho systému, zlepšuje funkčnú zdatnosť dýchacieho systému, zmierňuje potenciálne negatívne účinky stresu a v neposlednom rade znižuje podiel tuku v tele pri aktívnom udržovaní svalovej hmoty. 

Hodiny fitness sú určené zdravým psom pre zachovanie dobrej fyzickej a psychickej kondície, tiež pre športové, výstavné psy a tiež pre obézne psy. 

Fyzioterapeutka

21369375_1104133773050557_64862515667513
Jessica Iván

certifikovaná na:

Pooperačná rehabilitácia

Fyzioterapia

Fitness

Dornova metoda

Náš team
bottom of page