top of page
pes, vlnitost, packa

O nás

Moja vízia vytvoriť rehabilitačné centrum a fitness pre psov prišla v roku 2016, keď sme ako chovatelia stratili našu sučku Shelby, ktorá po úraze a následnej rakovine kostí podľahla v auguste 2016. 

  • V roku 2017 som založila PHYSIOPET, najprv sme sa stali výhradným distribútorom bežiacich pásov dogPACER. Neskôr ten rok som absolvovala prvý kurz a stala sa certifikovaným terapeutom Dornovej metódy pre zvieratá. Následne som moje vzdelania rozšírila, získala certifikáty a stala som sa certifikovaným fitness trénerom psov, získala certifikát v pooperačnej rehabilitácii a fyzioterapii a rozhodla sa môj sen zrealizovať.

  • V apríli 2019 takto vzniklo prvé rehabilitačné centrum a fitness pre psov v regióne - v okrese Dunajskej Stredy, v neďalekej obci Michal na Ostrove. 

  • V júli 2021 sme sa definitívne odsťahovali z Michalu na Ostrove, s veterinárnou ambulanciou už nespolupracujem. Presťahovali sme sa do Dunajského Klátova.

  • Na jeseň 2023 som rozšírila moje služby o magnetoterapiu a laseroterapiu, centrum sa presťahovalo do moderného, klimatizovaného priestoru s vlastným výbehom.

  • Na jar 2024 som absolvovala ďalší kurz a seminár - a to v Maďarsku tzv. Terápiás Kutyamasszázs® (terapeutická masáž) a tak sme sa stali prvým a jediným centrom na Slovensku, ktoré ponúka certifikovanú švédsku a thajskú masáž pre psov. Ďalším seminárom bol seminár zameraný na spúšťacie body - trigger points v Českej republike vo PhysioDOG Academy. 

Fyzioterapeutka

Jessica Iván
Jessica Iván

certifikovaná na:

Pooperačná rehabilitácia

Fyzioterapia

Fitness

Dornova metoda

Terápíás Kutyamasszőr®

Volám sa Jessica Iván, som mamou 2 detí, Dorky a Medarda a žijeme spolu s mojím manželom Dávidom v rodinnom dome v Dunajskom Klátove (kde je aj naše centrum). 

Vyrastala som vždy so psami, mama začala chovať Aljašských malamutov v roku 2004, neskôr som sa pridala ja s plemenom Sibírsky husky.

V roku 2021 som si splnila dlhoročný sen a zaobstarala som si fenku Welsh corgi pembroke, sučku Mitzi. Neskôr sme našli Čoki vyhodenú na ulici, je to kríženec corgi a bola vyšmarená nejakým množiteľom na ulicu po cisárskom reze. Momentálne máme 4 corgi, maminu Mitzi, jej 2 deti Muffin a Maxa, a nájdenú Čoki. S nami ešte žije manželova Maďarská drôtosrstá vizsla, Báró. 

Milujem svoju prácu. Vždy som chcela byť veterinárkou, alebo patologičkou, no nikdy mi chémia nešla, takže nakoniec som úspešne dokončila kynologickú strednú školu. Nakoľko neexistuje vysoká škola / odbor zameraný na fyzioterapiu zvierat, vzdelanie som musela získať kurzami v zahraničí, pretože v roku 2017 ešte nikto nič nevedel o fyzioterapii psov u nás, na Slovensku. 

Ako chovateľka sa zaujímam o chov, genetiku, genetické ochorenia psov a prax vo veterinárnej ambulancii mi dala neskutočne veľa vedomostí, za čo som nesmierne vďačná. 

Pre mňa sa vzdelávanie nekončí získaním certifikátu. Zaujímam sa o moderné techniky, nové postupy vo veterinárnej praxi, novinky vo veterinárnej fyzioterapii a rehabilitácii a preto som rada, že vám môžem ponúknuť najnovšie poznatky z týchto odborov a vďaka ďalšiemu vzdelávaniu ich môžem využívať v centre.

 

Náš team

Priestory

bottom of page